e-mail: podhalan@bci.pl
Aleksandra Szydło tel: 0 698 66 93 94

I stało się. Odeszła nasza ukochana Garda. Bez niej zawsze już będzie pusto. Taka jak ona może być tylko jedna.

 

Gardunia, chociaż najmniejsza wzrostem i obdarzona spojrzeniem niewiniątka, panowała miłościwie nad całym psim stadem. Z jej zdaniem musliały się liczyć nawet stworzenia tak niezależne jak koty. Garda często towarzyszyła nam podczas wycieczek, spacerów a nawet wypraw do miasta, restauracji czy znajomych, zaś w chłodne wieczory ogrzewała nam stopy w łóżku.

Jako szczenię była bardzo psotna, potem zawsze była najprawdziwszą damą (kazała się nazywać Królową Matką) i na spacerze nawet w słotne dni brudziła sobie jedynie poduszki łap. Majestat jednak zobowiązywał i dlatego też bawiła się dopiero wtedy, kiedy się upewniła, że nie obserwują jej koty...

W swojej karierze wystawowej otrzymywała zawsze ocenę doskonałą i zdobyła tytuły Championa Polski i Młodzieżowego Championa Polski.
Wielokrotnie też zdobywała inne tytuły: 5 x Zwycięstwo Młodzieży, 2 x CACIB, 3 razy res-CACIB, 13 razy CWC, 10 razy Zwycięstwo Rasy, 7 razy Najlepsza Suka w Rasie, vice Zwycięstwo Polski, Najlepszy Weteran, BEST IN SHOW Weteranów, II i III Best of Group, BEST IN SHOW Ras Polskich
kontynuując sukcesy championów wywodzących się z jej linii hodowlanych. Wystawiana była rzadko, ale nawet w klasie weteranów przynosiła zwycięstwa rasy pokonując z szerokim uśmiechem na zadowolonym pysku swoich utytułowanych i młodych konkurentów.

fotografie rodowód osiągnięcia nasze psy szczenięta Na Góralsko Nute
do strony głównej
Prawa autorskie zastrzeżone - kopiowanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie bez zgody autora jest niezgodne z prawem
-ZAWSZE OWCZAREK PODHALAŃSKI- owczarek podhalański - Polish Tatra Shepherd - podhalan -