Gwarny, zwany w domu Gołąbkiem, ma niezwykłe usposobienie. Rozsadzają go emocje - cieszy się jak szczeniak, skacze poszczekując i ma niespożytą energię. Z drugiej strony to prawdziwy góralski twardziel, mający w życiu 3 główne cele - popieścić się z nami, uwieść białowłosą pannę i wdając się w bójkę przywalić innemu facetowi (najchętniej w obronie czci niewieściej ;)
Ma zatem typowy góralski charakter - miłuje całym swym wielkim sercem a i ciupazki za pazuchę nie zapomina włożyć. No i pewnie dlatego nie da się tego wesołego rozbójnika nie kochać :)

W sprawach sercowych jest równie zapalczywy jak w bitce, co nie uchodzi uwadze białych dam, które nad wyraz chętnie spieszą zdobywać górskie szczyty w jego towarzystwie...

Gołąbek nie dba o zdobywane z łatwością CWC i CACIB-y - w końcu nie mieszczą się one na wspomnianej liście życiowych priorytetów...

W 2012 roku na wystawie w Zakopanem wywalczył tytuł Zwycięzcy Rasy, Best In Show Ras Polskich, Zwycięzcy Grupy I i - jako wisienkę na torcie - BEST IN SHOW, pokonując ponad 600 konkurentów! To niebywały sukces dla owczarka podhalańskiego, gdyż w historii wystaw tylko kilka razy pies tej rasy stanął na najwyższym podium.
Może się też poszczycić tytułem ZWYCIĘZCY ŚWIATA i RASY 2013 zdobytym na światowej wystawie w Budapeszcie w 2013 roku oraz kolejnym BEST IN SHOW na wystawie w Strzelcach Opolskich. Jest także CHAMPIONEM POLSKI, CHAMPIONEM WĘGIER, CHAMPIONEM CHORWACJI i ZWYCIĘZCĄ KLUBU (Klub Psów Pasterskich i Górskich I i II grupy FCI HR) oraz vice-ZWYCIĘZCA EUROPY'14.

Gwarny jest sprawdzonym reproduktorem całkowicie wolnym od dysplazji HD-A (dr Siembieda) i jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce pod numerem KW-I-405/OP.

rodowód                 nasze psy
do strony głównej
Prawa autorskie zastrzeżone - kopiowanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie bez zgody autora jest niezgodne z prawem