A TO MELODIA NA GÓRALSKO NUTE
HD-A, INTERCHAMPION, CHAMPION POLSKI, CHAMPION SŁOWACJI,
MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI, ZWYCIĘZCA SŁOWACJI, ZWYCIĘZCA AUSTRIACKO-WĘGIERSKI

Gdybyśmy przypuszczali, że imię aż tak determinuje osobowość - na pewno dalibyśmy Melodii na imię "Cisza". Ale nie wiedzieliśmy i być może dlatego powołaniem Meli jest wydawanie pełnej symfonii "odgłosów paszczą".

Mela jest tak niezwykle żywiołowa i pełna energii, że wielokrotnie żartowaliśmy, iż żarówka wkręcona pod jej ogon z pewnością by zaświeciła.

Ma nietypowe dla podhalana skłonności - prócz komponowania nowoczesnych utworów "na zębiska i mlaszczący jęzor" ma słabość do niewyrafinowanego jedzenia i rozkopywania kretowin. Cóż, czarna wersja podhalana też bywa urocza.

Jej największą miłością (prócz zawartości lodówki, rzecz jasna) jest nasze dziecko i razem z lubością oddają się zabawie w Janosika i uciśnionych - Janosik (czyli nasze dziecię) rabuje żywność i rozdaje ubogim. Czyli Melce.

 

Melodia doczekała się uznania wielu sędziów polskich i zagranicznych. Jej występ na ringu zawsze ukoronowany był oceną doskonałą i lokatą pierwszą lub drugą - nawet w licznych stawkach pięknych psów.

Nasza "malutka" Mela przecież niedawno debiutowała na ringu, a tu już zdobyła tytuły Interchampiona, Championa Polski, Championa Słowacji, Młodzieżowego Championa Polski, Zwycięzcy Austriacko-Węgierskiego i Zwycięzcy Słowacji.

Ponadto uzyskała następujące tytuły: 8 x CACIB, 15 x CWC (w tym 10 na wystawach międzynarodowcych), res-CACIB,
8 x Zwycięzca Rasy (w tym 6 na wystawach międzynarodowych), 10 x Najlepsza Suka w Rasie (w tym 8 na wystawach międzynarodowych), 2 x Best in Show Ras Polskich, 3 x Zwycięzca Młodzieży.


fotografie osiągnięcia rodowód nasze psy szczenięta Na Góralsko Nute
do strony głównej
Prawa autorskie zastrzeżone - kopiowanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie bez zgody autora jest niezgodne z prawem
-ZAWSZE OWCZAREK PODHALAŃSKI- owczarek podhalański - Polish Tatra Shepherd - podhalan -