Ostomiła (w gwarze góralskiej "najmilejsza, ukochana, ulubiona") jest córką naszej Niedzicy i również pochodzącego z naszej hodowli Boryny oraz wnuczką naszej nieodżałowanej Kumy - ma wyjątkowy rodowód, jakim nie może się pochwalić żaden inny podhalan używany obecnie w hodowli.
Jest bardzo pogodną, spokojną, wesołą suczką i na powitanie fantastycznie marszczy pysk w uśmiechu. Bardzo przypomina nam Kumę.

Jej dzieci będą miały już pełny rodowód PKR. Wystawiana zaledwie kilka razy, zdążyła na pierwszej "dorosłej" wystawie wywalczyć CACIB i tytuł Najlepszej Suki w Rasie, pokonując championkę. W opinii sędziów "prześliczna, o przesłodkiej głowie, świetnie rozwijająca się, o doskonałych proporcjach, z doskonale rozwiniętą klatką piersiową, o mocnej kości".

Ostomiła, podobnie jak jej rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, jest całkowicie wolna od dysplazji HD-A i została zarejestrowana w Związku Kynologicznym pod numerem KW-I-298/OP.

Nasza Ostomiła jest wyjątkowo cierpliwą i spokojną mamą. Jej córeczka z pierwszego miotu została Młodzieżową Zwyciężczynią Klubu i Najlepszym Juniorem Klubowej Wystawy 2011 roku pokonując niemałą konkurencję!

 
 
rodowód                 nasze psy
do strony głównej
Prawa autorskie zastrzeżone - kopiowanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie bez zgody autora jest niezgodne z prawem