Poprad (zwany domowo Radkiem) zdecydowanie wdał się w mamusię. Tak jak Karcma lubi chadzać własnymi drogami. Jest dostojny i nieprzekupny. To pies jednego pana, a właściwie...pani ;) Ale nie mogło być inaczej, skoro zawsze pierwszy dopadał mojej nogawki kiedy wchodziłam z butelką mleka chcąc dokarmić szczenięta. Nie miałam wyboru - musiałam zostawić maminsynka :)

Jak przystało na domowego "cycka", lubi wylegiwać się koło komputera. Kiedy zbyt długo nie zwracam na niego uwagi, łagodnie upomina mnie, podbijając mi rękę nosem - "chciałaś psa? To do roboty, składaj hołdy!"

Poprad ma pełny rodowód PKR-I-66413 i zdaje się z godnością nieść brzemię syna Zwycięzcy Świata, Europy, Klubu, Interchampiona i Multichampiona Barona Tomkowe Przytulisko oraz championki Polski i Węgier, Zwyciężczyni Klubu - Karcmy Na Góralsko Nute.
Pewnie czasami chciałby się wytarzać w błocie, ale cóż - noblesse oblige...

Jak dotąd Poprad zdobył tytuły INTERCHAMPIONA (Międzynarodowego Championa Piękności), vice-ZWYCIĘZCY ŚWIATA, Championa Polski, Młodzieżowego Championa Polski, Championa Węgier, Championa Słowacji, Grand Prix Slovakia Winner i aż dwukrotnie BEST IN SHOW Juniorów! Ma też na koncie kilka CACIB-ów i Zwycięstw Rasy.

Poprad jest również sprawdzonym reproduktorem i opiekuńczym ojcem swoich szczeniąt. Jego dzieci również odnosza sukcesy na światowych ringach, a przede wszystkim cieszą swoich właścicieli wspaniałym, zrównoważonym charakterem.

Poprad jest całkowicie wolny od dysplazji HD-A (dr Siembieda), ma również oficjalny certyfikat potwierdzający, że jest wolny od chorób oczu (dr Garncarz). Na badanie serca Radek już nie zdążył, ponieważ właśnie zajmował pierwsze miejsce na BIS-ie juniorów :)

rodowód                 nasze psy
do strony głównej
Prawa autorskie zastrzeżone - kopiowanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie bez zgody autora jest niezgodne z prawem