Kiedy spodziewałam się dziecka, nie miałam żadnych kulinarnych zachcianek. Ale zupełnie niespodziewanie postanowiłam zostawić sobie z pierwszego miotu Dolinki suczkę. No i została z nami ZACHCIANKA...

Jest oczywiście pieszczochem (ale nie spodziewaliśmy się niczego innego po dzieciach Dolinki i Wiernego) ale jej największą fascynacją od pierwszego wejrzenia stał się nasz rudy kocur. Wprawdzie cierpi na tym jego godność, ale cóż zrobić - miłość niejedno ma imię.

Po odejściu Gardy to właśnie Zachcianka przejęła berło i teraz sforze przewodniczy harda góralka. Jest dumna, mądra i ma wspaniały charakter - jest bardzo zrównoważona, ale nie pozwoli, żeby jej ktokolwiek w kaszę dmuchał. To właśnie ona, jej matka Dolinka i jej córka Karcma są moimi ideałami podhalańskiego charakteru. Zachcianka jest doskonałą i sprawdzoną mamą - urodziła już kilka miotów zdrowych szczeniąt, które dorosły, wywalczyły championaty w wielu krajach i teraz tworzą kolejne pokolenia krzepkich podhalanów z mocnymi głowami.

A sama Zachcianka nieodmiennie kojarzy mi się z Jagienką z "Krzyżaków" - mocna, szczodrze obdarzona szeroką piersią i rozłożystymi biodrami, niejeden orzech by zgniotła ;)

Zachcianka jest całkowicie wolna od dysplazji HD-A i została zarejestrowana w Związku Kynologicznym pod numerem KW-I-229/OP. Obecnie może się pochwalić tytułem Championa Polski i Młodzieżowego Championa Polski. Szczególną dumą napawa mnie fakt, że Zachcianka, matka wielu licznych miotów, w wieku siedmiu lat wciąż pokonuje młode rywalki i potrafi wywalczyć tytuł Najlepszej Dorosłej Suki, CWC i nawet CACIB.

W naszej hodowli mieszkają jej trzy dorodne córki - Karcma, Kapela i Czeremcha - wszystkie wolne od dysplazji i odnoszące wystawowe sukcesy. Zdrowe dzieci, wnuki i prawnuki Zachcianki mieszkają w wielu krajach Europy i mogą się poszczycić licznymi tytułami - Interchampionów, Championów (Polski, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier), Młodzieżowych Zwycięzców Klubu i Zwycięzców Klubu, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata, vice-Zwycięzcy Świata, Best in Show Junior, CACIB, CAC itd.

A ona... wciąż jak młódka :) Oby jak najdłużej!

 
 
 
rodowód                 nasze psy
do strony głównej
Prawa autorskie zastrzeżone - kopiowanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie bez zgody autora jest niezgodne z prawem